Joanna Podolska – bobkolożka i bobkofanka., dziennikarka „Gazety Wyborczej” i pracownik Katedry Teorii Literatury na Uniwersytecie Łódzkim. Po przeczytaniu „Szkiców piórkiem” (aż trudno uwierzyć... ćwierć wieku temu) postanowiła przejechać jego trasę po Francji. Wtedy nie udało się. Potem przemierzyła jego ścieżki w Krakowie, Warszawie, Paryżu, Wiener Neustadt (gdzie pisarz się urodził), Wilnie (skąd pochodziła matka), a nawet w dalekiej Gwatemali, napisała o nim książkę, zrobiła wystawę. Po latach wróciła do pierwotnego pomysłu i najpierw z mężem samochodem, a teraz ze studentami na rowerach powędruje szlakiem Bobkowskiego i jego „Szkiców piórkiem”. Przy okazji chce zobaczyć i posłuchać, jak współcześni dwudziestoparolatkowie będą rozmawiać o Francji, Polsce, Europie, historii, życiu i pięknie... Zamierza z nimi napisać książkę „Szkice piórkiem po 70 latach”... Nie ma wątpliwości, że gdyby Bobkowski żył w naszych czasach prowadziłby swojego bloga.
Borys Martela – nieformalny rzecznik wyprawy, doktorant w Instytucie Socjologii UŁ oraz członek łódzkiego Klubu Krytyki Politycznej. Podczas wyprawy odpowiada za uaktualnianie bloga i kontakty z prasą. Zwolennik zrównoważonego transportu – po mieście porusza się najczęściej pieszo lub rowerem. Na czas wyjazdu do Francji wymienił sędziwego „holendra” na rower turystyczny.
Przemysław Kuć - szeregowe pióro i oko wyprawy ze Wschodu, student IV roku socjologii UŁ. Miłośnik filmu dokumentalnego, reportażu literackiego i fotografii. We Francji ma nadzieję odnaleźć i udokumentować ślady złożonej rzeczywistości tego kraju i jego bogatej kultury, o których pisał Andrzej Bobkowski w "Szkicach piórkiem". Prywatnie wyznawca realizmu magicznego, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Martyna Dominiak - łodzianka, doktorantka w Instytucie Socjologii UŁ, członiki Klubu Krytyki Politycznej. Pracuje w Narodowym Centrum Kultury, uwielbia podróżować, organizować i jeść. Chorobliwie zafascynowana trwałością paradoksów polskiej kultury, widocznych także w twórczości Bobkowskiego. Jako upolityczniona rowerzystka przyjrzy się kwestii równouprawnienia jednośladów na francuskich drogach.
Łukasz Biskupski – kulturoznawca-filmoznawca. Interesuje się wszystkim, co związane z miastem, pisze doktorat o street arcie, pracuje w Muzeum Sztuki w Łodzi i działa w Łódzkim Stowarzyszeniu Inicjatyw Miejskich Topografie. Niedoszły filozof, nawrócony rowerzysta.
Martyna Anna Jastrząbek, enfant terrible łódzkiej polonistyki. Niebawem doktorantka w Katedrze Literatury Polskiej XX i XXI wieku UŁ. Tak jak Bobkowski gram w drużynie "Sotionów" a niewiernym powtarzam, że literatura i jazda na rowerze, i blues to "wolność nasza jedyna". Do Szkiców piórkiem ilustracje wraz z komentarzem zrobić chcę, przejechawszy szybko suchą szosą szczęśliwą Francję.
Joanna Gubała - do wyprawy prawdopodobnie już szczęśliwa pani magister
socjologii. Z urodzenia płocczanka, z pochodzenia częstochowianka, z wyboru łodzianka. Choć ulice przemierza na co dzień gazelą w kolorze dojrzałej czereśni, pozostawia ją w mieście, by francuskie bezdroża zdobywać za pomocą sędziwego górala. Będzie tęsknić.
Klaudia Chmielecka - już za 3 lata będzie magistrem kulturoznawstwa. Lubi robić zdjęcia i grać w bierki. Jedyny film, który potrafi obejrzeć w całości to Hercules, pan muskules, cud-chłopak. Sama sobie wiąże sandały i w ogóle. Lubi jak jest dobrze i ludzie są szczęśliwi. Najsympatyczniejszy obozowicz - Fryszerka 1997.
Gosia Staśkiewicz - z zamiłowania fotografka z zawodu niedługo też. Podczas wyprawy chcę uwieczniać "wszystko" co spotka na swojej drodze. Zafascynowana francuską kulturą ma zamiar przeżyć niesamowitą przygodę i się do czegoś przydać.Na rowerze radzę sobie dobrze, nie tylko z górki.
Katarzyna Wawrzewska – z Bobkowskim wiąże ją ekonomiczne wykształcenie, które ma nadzieję szczęśliwie uwieńczyć tytułem magistra za dwa, góra trzy lata. Od kilku lat zmaga się z uzależnieniem od sera pleśniowego. Ponadto zakochana w kinie francuskim, pomimo tego, że często wpędza ją w stany depresyjno- lękowe. W dzieciństwie gorliwa fanka przygód Asterixa i Obelixa. Zupełny brak kondycji będzie nadrabiać zapałem i wytrwałością.